Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klasy IV-VIII

dodano: 2023-06-27

23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Klasy 8 przygotowały wyjątkową uroczystość.

Z tej okazji klasy 8 przygotowały uroczystą galę "Tenskarów", na której zostały przyznane nagrody "Tenskary" dla Laureatów w różnych kategoriach. Ze wzgędu na liczbę zaproszonych gala odbywała się na dwóch apleach.
Statuetki, które otrzymali nagrodzeni zaprojektowane zostały przez twórcę, który pragnie pozostać anonimowy należy jednak zaznaczyć, że został wykorzystany program Tinkercad, a autorem posążka na górze jest John Umekubo. „Tenskar” swoją nazwę zaczerpnął ze znanej na całym świecie statuetki „Oskarów”, ale ze względu na swoją wyjątkowość i naszą „dziesiątkę” jest „Ten” czyli „dziesięć”.
Podczas gali prezentowane były nagrane obrady i wywiady z członkami komisji - klasami 8. Był też zaprezentowany teledysk nagrany specjalnie na tę okazję.

Nadszedł czas na wręczenie nagród - komisja spośród ponad 40 Nominowanych Nauczycieli i Pracowników szkoły wyłoniła 26 Laureatów. Została również przyznana nagroda co do której komisja nie miała żadnych wątpliwości, a podjęta decyzja podjęta była jednogłośna. "Za całokształt twórczości" nagrodę otrzymała Pani Dyrektor Marta Czauderna.

Pani Dyrektor została również nagrodzona przez organ Prowadzący szkołę, w imieniu którego nagrodę wręczył Przewodniczący Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej Pan Jacek Bartnik.

Po życzeniach klas 8 dla młodszych kolegów i koleżanek, na drugim apelu uczennice klasy 6 w imieniu młodszych kolegów i koleżanek złożyły życzenia Absolwentom Szkoły Podstawowej nr 10 i wręczyły wraz z Panią Dyrektor pamiątkowe medale-gwiazdy.

W drugiej części uroczystości zostali zaprezentowani Uczniowie, których wyniki napełniają nas wielką dumą!

Gratulujemy wszystkim Uczniom zdobycia wielu osiągnięć w minionym roku, a Absolwentom życzymy wszystkiego co najlepsze na dalszej ścieżce kariery!

foto:  Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klasy IV-VIII