Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja
w Bielsku-Białej

Aktualności

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

dodano: 2023-11-17

17 listopada 2023 r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Klasy 4-8 świętowały w różnej formie. 

Uczniowie klasy 4 na zajęciach dodatkowych z informatyki grali w gry związane z tabliczką mnożenia oraz sami tworzyli swoje programy w Scratch. Następnie na lekcji matematyki z Panią Maryną Kyryliuk rozwiązywali zadania i zdawali egzamin.

Uczniowie klas 5-8 na lekcjach z Panią Justyną Migdał świętowali nie tylko Dzień Tabliczki Mnożenia, ale przygotowywali się do obchodów 20-lecia Szkoły. Na początku każdy uczeń zdawał egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Następnie w grupach rozwiązywali łamigłówki, zadania tekstowe związane ze szkołą oraz odkodowywali ukryty cytat Mikołaja Reja.

Uczniowie, którzy nie zostali Ekspertami na lekcjach mieli możliwość uzyskania tytułu w szkolnej bibliotece. Tam również z Panią Iloną Kowalczyk mogli zagrać w gry związane z tabliczką mnożenia.

W ramach światowego dnia tabliczki mnożenia uczniowie klasy 3 wykonywali różnego rodzaju zadania, łamigłówki. Najlepiej poradził sobie Yevhen Kaminskyy. Na wyróżnienie zasługują również Weronika Onyszkiewicz, Antoni Tomaszewski oraz Kinga Skrzyszowska.

foto:  XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia