Wyjście do Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0

dodano: 2023-02-20

W lutym klasy II i III udały się do Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0, przygotowane przez Akademię Techniczno-Humanistyczną oraz Gemini Park w Bielsku-Białej.

Wystawa popularnonaukowa została podzielona na trzy strefy pod wspólną nazwą „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć”. W strefie „Machiny Leonarda da Vinci” uczniowie mogli zobaczyć eksponaty, które stanowią wierne repliki projektów artysty w skali 1:1. Dzięki interaktywnym stoiskom w strefie „Umysł przyłapany” dzieci mogły zrozumieć jak ludzki mózg z wykorzystaniem zmysłów buduje obraz otaczającego nas świata. W ostatniej strefie „Barwy” uczniowie mogli zgłębić wiedzę nawiązującą do optyki i zjawisk fizycznych odpowiedzialnych za powstawanie barw, a także do sposobu ich postrzegania.

Wystawa wzbudziła ogromną ciekawość wśród dzieci, szczególnie że większość eksponatów była interaktywna i zachęcała do samodzielnego eksperymentowania.

Dodatkową atrakcją były warsztaty „Las w słoiku”, na których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i stworzyć własny, miniaturowy las.

foto:  Wyjście do Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0