Wyjazd koła turystyczno-krajoznawczego do Pszczyny

dodano: 2023-12-11

Wyjazd do Pszczyny w iście zimowej aurze odbył się w sobotę, dnia 9 grudnia 2023 r.

Wraz z uczniami z koła turystyczno-krajoznawczego poznaliśmy perełkę śląska- Pszczynę. Zobaczyliśmy skansen wsi pszczyńskie, przeszliśmy obok muzeum prasy śląskiej, odwiedziliśmy wyjątkowy kościół pw. Wszystkich Świętych stojący tuż przy Rynku obok Ratusza. Chwila wytchnienia na słynnej ławeczce księżnej Daisy z widokiem na lodowisko i zamek pszczyński.

Obok zamku w parku zabawy na śniegu i przejście do zagrody żubrów. Zaobserwowaliśmy nie tylko żubry, ale i walkę samców z rodziny jeleniowatych. Przepiękne daniele, stado saren, jeleni. Ogrom różnorodnego ptactwa w tym maleńkie kowaliki.

Przeszliśmy ścieżką edukacyjno-przyrodniczą "Tropem żubra". Ekosystem lasu niezwykle uroczy.

Zatrzymaliśmy się na cmentarzu wojskowym przy Trzech Dębach. Zobaczyliśmy ośnieżone pola golfowe.

Czas spędzony na świeżym powietrzu w bliskim sąsiedztwie starych drzew, terenów podmokłych w obecności zwierząt zostanie w naszej pamięci.

Opiekun koła Sylwia Jabłońska

foto:  Wyjazd koła turystyczno-krajoznawczego do Pszczyny