Wspomnień czar

dodano: 2024-04-22

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wyjazdów, wyjść i innych akcji, które odbywały się w naszej szkole w klasach 4-8.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 5-8 wzięli udział w dwóch spektaklach teatralnych w Katowicach. Pierwszym spektaklem była "Zemsta" Aleksandra Fredry a drugim "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry. Oba przedstawienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Wyjazd ten był również idealną okazją do bliższego poznania się uczniów z różnych klas. Dla niektórych wyjazd ten był również idealną okazją do pierwszej wyprawy pociągiem.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych spektaklach!

W tym roku nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w zbiórce na rzecz 32 finału WOŚP-u. Tegoroczna zbiórka dotyczyła zakupu sprzętu a hasło jakie przyświecało akcji brzmiało "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Wielu uczniów wsparło ten szczytny cel przynosząc pyszne ciasta, babeczki, popcorn na zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz. Pieniądze z kiermaszu w całości zostały przekazane na akcję charytatywną. Kwota, jaką zebraliśmy wyniosła 623,67 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz Rodzicom za wsparcie tego szczytnego celu. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

Z cyklu „Lekcje inaczej”. Uczniowie klasy 6 przygotowali lapbooki z lektury „Felix, Net i Nika” oraz stworzyli własne roboty. Natomiast uczniowie klasy 2b przygotowali makiety swoich pokoi. Uczniowie klasy 5b wykorzystali swoje zdolności plastyczne tworząc słowniczki obrazkowe dotyczące tematyki związanej z jedzeniem oraz Walentynkami. W końcu lekcje też mogą być ciekawe😊

Już niedługo kolejna dyskoteka. Odliczamy dni do kolejnej a w międzyczasie zerknijmy jeszcze na zdjęcia z poprzedniej zabawy. Tak rewelacyjnie bawili się uczniowie klas 4-8 a wspaniałą atmosferę wyczarował DJ Gizmus!

Marlena Mizia

foto:  Wspomnień czar