Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja
w Bielsku-Białej

Aktualności

Warsztaty w Akademii Młodych Talentów

dodano: 2024-06-03

28 maja uczniowie klasy 1a oraz 3a uczestniczyli w warsztatach w ramach Akademii Młodych Talentów zorganizowanych na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. 

Podczas oglądania pokazu dzieci dowiedziały się od przedstawicieli z Centrum Nauki Kopernik, jak na podstawie zmysłów nasz mózg buduje obraz otaczającego świata. Następnie podzieleni na mniejsze grupy, uczniowie klasy 3a wzięli czynny udział w zajęciach, podczas których mogli sterować różnymi urządzeniami i robotami, układać klocki i puzzle wykonane na drukarce 3D oraz obserwować, w jaki sposób drukarka laserowa graweruje fotografię. Na koniec mieli okazję przyjrzeć się pracy ratowników medycznych oraz zobaczyć wnętrze karetki.
Uczniowie klasy 1a natomiast uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których dowiedzieli się o twórczości malarza Marca Chagalla oraz mogli wcielić się w rolę artysty i stworzyć własną pracę. Na zakończenie wzięli udział w warsztatach muzycznych, gdzie poznali różne instrumenty oraz stworzyli orkiestrę i wspólnie odegrali melodię. Warsztaty zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję być częścią tego wydarzenia.

foto:  Warsztaty w Akademii Młodych Talentów