Szkolne obchody Dnia Ziemi

dodano: 2024-04-26

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Głównym przesłaniem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego ważnego święta. Zespoły klasowe i oddział przedszkolny zmagały się w tym czasie z zadaniami i konkursami ekologicznymi, wykonywanymi w trakcie różnorodnych lekcji, zajęć dodatkowych, zajęć świetlicowych oraz przerw śródlekcyjnych. Przykładowo w ramach języka angielskiego uczniowie poznawali słownictwo związane z zagrożeniami środowiska, rozmawiali na temat sposobów zahamowania zmian klimatycznych i zanieczyszczania przyrody. W ramach lekcji wychowawczych uczniowie wspólnie wykonywali gazetki i prace plastyczne związane z ekologią oraz sadzili rośliny doniczkowe w klasie. W tym czasie odbył się również konkurs plastyczny dla klas 4-8 -"Piękno naszej planety", w którym I miejsce zajęła Mylana z klasy 6 i II miejsce Elena również z klasy 6. Piękne prace plastyczne można było podziwiać na szkolnych gazetkach. W ramach Dnia Ziemi uczniowie z klas 4-7 wzięli udział w "ekologicznej akcji plastycznej", w trakcie której oglądali filmy związane z ekologią, rozmawiali na tematy ochrony środowiska oraz wykonali plakaty w technice kolażu zatytułowane "Dzień Ziemi". W dniu 22 kwietnia odbył się w szkole Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Grę Planszową "Kaskadia".

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi w naszej szkole.

foto:  Szkolne obchody Dnia Ziemi