"Światowe Dni ..." na lekcjach geografii

dodano: 2022-09-29

Uczniowie SP10 klasy V-VIII w ramach lekcji geografii opracowali w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie kreatywne opracowania graficzne. Wybierali jeden z poniższych tematów:

• "Światowy Dzień rzek" – obchodzony 27 września,
  • "Światowy Dzień Turystyki" – przypada także na 27 września,
  • "Międzynarodowy Dzień Kawy" – 29 września,
  • "Międzynarodowy Dzień Świadomości o marnowaniu żywności" – 29 września.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka dotycząca kawy, jej pochodzenia, występowania na świecie. Uczniowie klas starszych zaprezentowali różne gatunki kaw, opowiedzieli o jej właściwościach zdrowotnych i smakowych. Zwrócili uwagę na ceremonie parzenia kawy. Podali przykłady różnych rodzajów kaw.

Zagadnienia odnoszące się do tematyki turystyki opracowane zostały w formie plansz reklamujących nasz najbliższy region. Uczniowie pokazali nam ciekawe atrakcje Polski a także świata.

W ramach Światowego Dnia Rzek zespoły przedstawiły ciekawostki o rzekach Polski i świata. Uczniowie zwrócili uwagę na znaczenie rzek i możliwości energetyczne elektrowni wodnych, powstających na ciekach płynących. Z opracowań dowiedzieliśmy się o wykorzystaniu i ciekawostkach na temat największych rzek świata.

Kilka prac dotyczyło Międzynarodowego Dnia Świadomości o marnowaniu żywności. Na plakatach zostały wskazane przykłady jak przeciwdziałać marnowaniu żywności oraz rozwiązania na ograniczenie tego zjawiska.

Mam nadzieję, że cała społeczność naszej szkoły zapozna się z pracami przygotowanymi przez uczniów. Wybrane projekty można zobaczyć na parterze naszego budynku od 29 września 2022 r. przez najbliższe dwa tygodnie.

foto:  "Światowe Dni ..." na lekcjach geografii