Spotkanie z alpakami

dodano: 2023-09-27

Roślinożerne ssaki z Ameryki Południowej oprowadzali uczniowie klasy czwartej w dniu 27 września 2023 r. w Bielsku-Białej, w dzielnicy Lipnik.

Teren unikatowy, w obrębie Beskidu Małego, na obszarze ochrony siedlisk zwanym Natura 2000. Udało się dojechać po awarii autobusu zastępczą linią nr 6.
Uczniowie nakarmili alpaki ulubionym przysmakiem, marchewką. Trasa wyprawy wraz z alpakami wiodła przez potoki, pod górę, przy zwałowiskach żwiru, na odcinku trasy szlaku niebieskiego. Atmosfera zagrody alpak wyjątkowa. Cisza, cień, wiejski krajobraz, kury, gęsi, kot, kozy zostaną w pamięci każdego uczestnika.
Opiekunami uczniów byli: wychowawca klasy Pani Magdalena Dereń, nauczyciel wspomagający Monika Mickiewicz i nauczyciel przyrody Pani Sylwia Jabłońska.

foto:  Spotkanie z alpakami