Spotkanie uczniów klasy 1 z Policjantem

dodano: 2023-09-25

Wrześniowym zwyczajem naszej szkoły jest spotkanie uczniów pierwszej klasy z policjantem.

W ramach "Dni na rzecz zdrowia - bezpieczni na drodze" pierwszoklasistów odwiedził nasz pan dzielnicowy - aspirant sztabowy Piotr Janusz.

W trakcie spotkania z najmłodszymi uczniami przeprowadził pogadankę związaną z bezpieczeństwem na drodze, w domu, na placu zabaw. Omówił sytuacje, które mogą spotkać dzieci w życiu codziennym - jak poruszać się bezpiecznie po drodze, jak reagować, kiedy uczniów zaczepia nieznana im osoba, jak być bezpiecznym w domu i na placu zabaw.
Pierwszaki uważnie wysłuchały wskazówek policjanta i obiecały stosować się do nich.
Wielką atrakcją dla wszystkich była prezentacja wyposażenia policjanta oraz możliwość przebywania w radiowozie.

Bardzo dziękujemy panu dzielnicowemu za poświęcony nam czas.

foto:  Spotkanie uczniów klasy 1 z Policjantem