Odwiedziny biblioteki miejskiej przez klasę Ib

dodano: 2023-04-18

W dniu 5 kwietnia 2023r. uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami wybrali się do miejskiej biblioteki.

Już od rana z niecierpliwością czekali na moment wyjścia. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitały nas panie bibliotekarki, które opowiedziały dzieciom o swoim zawodzie. Uczniowie poznali różnicę między biblioteką, a księgarnią, a także dowiedzieli się, co znaczy wypożyczyć książkę i co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci podawały różne propozycje, jak należy dbać o książki, żeby uchronić je przed zniszczeniem.
Uczniowie mieli okazję rozwiązywać quiz dotyczący pracy biblioteki, wykonać zakładki do książek oraz wziąć udział w podchodach. Zadanie dzieci polegało na odnalezieniu ukrytych pomiędzy książkami kopert z literami. Po ułożeniu utworzyły one hasło „ Wypożyczalnia”. W nagrodę za poprawne ułożenie hasła uczniowie otrzymali wielkanocne, słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców.

foto:  Odwiedziny biblioteki miejskiej przez klasę Ib