Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej "Mali Powstańcy: Warszawa 1944"

dodano: 2024-05-13

Dnia 10 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej "Mali Powstańcy: Warszawa 1944".

Turniej został zorganizowany z okazji 80-tej rocznicy Powstania Warszawskiego, która przypada na bieżący rok. Rozgrywki te wpisane zostały również do kalendarza obchodów 20-lecia szkoły.
W wydarzeniu wzięło udział 24 uczestników z 6 szkół:
- SP w Brzeszczach
- SP w Jawiszowicach
- SP w Oświęcimiu
- SP w Godziszce
- SP nr 27 w Bielsku-Białej
- SP nr 10 w Bielsku-Białej.
4-osobową reprezentację naszej szkoły stanowili: Mateusz Greń, Igor Staniek, Jakub Michalik oraz Piotr Hewlik.
Turniej składał się z trzech etapów. Do finału zakwalifikowało się czworo uczestników, w tym jeden nasz reprezentant. Ostateczny wynik rozgrywek przedstawia się następująco:
- 1. miejsce – Nina Walczyk (SP w Brzeszczach)
- 2. miejsce – Emilia Caputa (SP w Jawiszowicach)
- 3. miejsce – Jakub Michalik (SP nr 10)
- 4. miejsce – Bartłomiej Mania (SP nr 27).
Dzięki hojności sponsorów, tj. Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej oraz Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej udało się nam nagrodzić wszystkich uczestników wydarzenia.
Miłym akcentem w czasie rozgrywek była wizyta sołtysa gminy Jawiszowice pana Łukasza Korczyka, który przybył specjalnie, aby dopingować swoją drużynę. Prywatnie jest też zapalonym graczem.
Emocje podczas ponad 3-godzinnego spotkania były ogromne. Już dziś planujemy, aby turnieje tego typu powtarzać cyklicznie.
Całą galerię zdjęć wykonaną przez naszego patrona medialnego "Planszówki bez tajemnic" można zobaczyć poniżej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia ponownie przy planszy!

foto:  Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej "Mali Powstańcy: Warszawa 1944"