Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja
w Bielsku-Białej

Aktualności

Koło turystyczno-geograficzne

dodano: 2023-09-16

W sobotę 16.09 grupa uczniów z koła turystyczno-geograficznego pod opieką pani Jabłońskiej rozpoczęła sezon 2023/2024.

Pierwsza wyprawa miała miejsce na Hrobaczą Łąkę w Beskidzie Małym. Szlakiem niebieskim podchodziliśmy w towarzystwie międzynarodowej ekipy biegaczy. Emocji było moc. Ogromny doping ze strony naszych uczniów. Uśmiech na twarzach zmęczonych „półmaratończyków” i podziękowania. Wejście strome, ale wszyscy daliśmy radę. Chwile wytchnienia rekompensowały cień i widoki. Widzieliśmy na mapie jak trudny odcinek udało nam się pokonać. Znajomość kierunków i posługiwanie się busolą to przydatna umiejętność, której mogliśmy doświadczyć.

Przełęcz u Panienki to czas zadumy i refleksji. Odpoczynek dla naszych nóg. Dalsza trasa to już „pestka” do schroniska na Hrobaczą Łąkę. Tam godzinny odpoczynek. Smaczne jedzenie, gra tworzenie trasy wycieczek po państwach Europy.
Punkt widokowy przy krzyżu Hrobacza Łąka to kolejne pozytywne emocje. Radość nadal nam towarzyszyła. Śmiechu co nie miara, troszkę zdrowych psot, próba śpiewania zostaną w naszych wspomnieniach na długie lata. Końcówka, by zdążyć na wcześniejszy autobus była naszym egzaminem zdanym na medal.

Serdecznie dziękuję naszym uczniom za wytrwałość, serdeczność, optymizm i wzajemne wspieranie się.

Opiekun koła - nauczyciel geografii Sylwia Jabłońska

foto:  Koło turystyczno-geograficzne