Dzień Ziemi w klasach 1-3

dodano: 2022-04-28

22 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w działaniach edukacyjnych, które miały na celu podkreślenie znaczenia zachowań proekologicznych - małych kroków, dzięki którym każdy z nas może pomóc Ziemi.

W trakcie zajęć z wychowawcami dzieci oglądały film przypominający o podstawowych zasadach małego ekologa, śpiewały wesołą ekologiczną piosenkę, dyskutowały na temat tego, czy młodzi ludzie maja wpływ na to, by na naszej planecie było czysto i przyjaźnie dla wszystkich żyjących tu istot.
Finałowym działaniem były prace w grupach, podczas których w klasach pierwszej i drugiej powstały plakaty nawołujące do segregacji śmieci, oszczędzania wody i energii elektrycznej. Klasy trzecie pisały listy, w których zwracały się do Ziemi.
Nasi uczniowie pokazali, że troska o dobro Ziemi i działania ekologiczne nie są im obce.

foto:  Dzień Ziemi w klasach 1-3