Dzień Głośnego Czytania

dodano: 2023-10-02

Dnia 29 września nasza szkoła obchodziła "Święto Głośnego Czytania".

Klasy starsze zebrały się na auli, aby posłuchać różnorodnych tekstów czytanych przez swoich kolegów i koleżanki. Każdy z czytających starannie się przygotował , aby swoim wystąpieniem skupić na sobie uwagę słuchających.

Na koniec młodzież wybrała spośród nauczycieli Pana Antona, aby zmierzył się z fragmentem książki pt. "Marcel i czas".

Tego samego dnia uczniowie klas młodszych również mieli okazję posłuchać książek czytanych na głos. Najpierw w swoich klasach, a następnie na auli szkolnej w wykonaniu pracowników szkoły: pani Jolanty Wendy, pani Magdaleny Laszczak oraz pana Kamila Wilka, którzy czytali dzieciom fragmenty książki pt. "Marcel i czas".

Akcja promująca czytanie jest wspaniałą inicjatywą, ponieważ wskazuje na mnóstwo zalet czytania na głos np. wzbogacanie słownictwa, ćwiczenie pamięci czy uczenie samodzielnego myślenia. Uczniowie chętnie słuchali czytanych tekstów. Był to bardzo miły i rozczytany dzień.

Wszystkim bardzo podobało się to wydarzenie i zapewne na stałe zagości ono w naszym kalendarium świąt nietypowych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się do akcji głośnego czytania.

foto:  Dzień Głośnego Czytania