Bezpieczna droga do szkoły i bezpieczeństwo na obiektach sportowych

dodano: 2023-09-21

Wrzesień to szczególny czas, gdzie w naszej szkole nauczyciele klas 0-3, klas starszych, świetlica, dyrektor szkoły prowadzą działania na rzecz "Bezpiecznej drogi do szkoły i bezpieczeństwo na obiektach sportowych".

W tym roku bezpieczeństwo uczniów to priorytet działań na rzecz zdrowia. Przypomnienie uczniom zasad właściwego zachowania się na drodze ma pomóc w wyrobieniu nawyków "komunikacyjnych" przydatnych na całe życie.

Nauczyciele 0-3 pod kierunkiem Pani Magdaleny Tarczewskiej-Miodońskiej (wychowawczyni klasy 2a) zaangażowali uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Bezpieczna droga".
Pani Marzena Jackowska omówiła wspólnie z uczniami klasy pierwszej zasady zachowania na drodze, a po spotkaniu z policjantem dzieci wykonały fantastyczne prace techniką miedzy innymi kolaż.
Pan Andrzej Telepnev wspólnie z dziećmi oglądał krótkie filmy instruktażowe o bezpieczeństwie na drodze, w górach i innych sytuacjach.
W klasie trzeciej (wychowawczyni Marii Laszczak) ksiądz Marcin Sandok mówił o bezpiecznej jeździe na rowerze i korzystaniu z kasku rowerowego.
Pani Anna Bożek z klasą 2b prowadziła  pogadanki o  bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Na zdjęciach widać radość młodych i zaangażowanie w prace plastyczne.
Pani Ilona Beck z grupą "0" w terenie przypomniała znaczenie wybranych znaków drogowych. Dzieci bezpiecznie, w kamizelkach odblaskowych przechodziły przez ulicę. Uczyły się także nowej piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Nauczyciel techniki Pan Tomasz Bartelmus duży nacisk kładł na znaki drogowe w klasie czwartej.
Nauczyciele wychowania fizycznego omówili zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu sportowego i obiektów sportowych. Uczniowie klas VB i VIII wykonali prace rysunkowe. Nawet na zastępstwie chętni uczniowie narysowali prace plastyczne.

Wszystkim zaangażowanym w akcję "Bezpieczeństwo na drodze do szkoły" bardzo dziękujemy!

Koordynator działań na rzecz zdrowia mgr Sylwia Jabłońska

foto:  Bezpieczna droga do szkoły i bezpieczeństwo na obiektach sportowych